De 4e en 5e week van mijn opdracht in Brussel geven naast werktijd ook gelegenheid de stad verder te verkennen en restaurants uit te proberen. Het hotel waar ik deze weken overnacht is, net als de vorige 2 weken het Floris Ustel Midi.
Dinsdag 21 februari: paleizen en meer
Dinsdagmorgen reis ik in de Thalys comfort 1 (bij het boeken slechts €1 duurder dan comfort 2). Ik laat me het aangeboden ontbijt (om 5.15u ‘s morgens heb ik thuis mijn reguliere ontbijtje van boterham en roggebrood gehad) na vertrek om 7.34u uit Schiphol goed smaken. Collega Alexander rijdt in dezelfde coupé mee. Het voor 9u geplande gezamenlijk overleg doen we dus direct maar in de trein. Wat analysewerk en de wekelijkse conference call met HR delegates vullen de rest van de reistijd.
Vlaams van de dag : deze wet is in voege. Voor Nederlanders : deze wet is van kracht, of: in werking getreden.
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 22, 2017
Na werktijd stal ik de koffer in hotelkamer 408, kleed me om en ga op stap. Ik heb afgelopen weekend een route richting de paleizen uitgestippeld. Veel is hier op loopafstand te bekijken. Zo maak ik een ronde langs het Justitieel Paleis, Poelaertplein, Egmontpaleis, Conservatorium en Koninklijk Paleis, steek ik het Werandapark door naar de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers. Vandaar langs de Sint Michielskathedraal en het station Brussel Centraal naar Kunstberg op. Bij het Paleis van Karel van Lotharingen annex Algemeen Rijksarchief maak ik een 360 panorama in de avondlucht. Via de Grote Zavel steek ik de binnenstad net buiten het Grote Marktplein door.
De door collega Bert Jansen getipte chocolatier Pierre Marcolini spot ik ‘toevallig’. De sporen onderdoor naar de Lemonnierlaan. Bij restaurant Les 2 Orients stap ik naar binnen. Rijst met curry en een cola smaakt me goed.
woensdag 22 februari: blijven we verbonden?
De 2-3 streepjes op de Wifi connectie zijn de uitdaging voor vanavond. Op verzoek van de groeigroep slaan we de voorjaarsvakantie niet over en is mijn aanwezigheid op afstand ook geen probleem (NB gemiddelde leeftijd ligt boven de 65, wie heeft het nog over digibeten?)
Vlaams van de dag uit kop @metrobelgie : buizen. Voor Nederlanders: een onvoldoende geven. https://t.co/6q6C6U9EKc pic.twitter.com/KaN7DvJRlj
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 22, 2017
Voor het avondeten houd ik het dichtbij. Het regent buiten en rond het Aviation Square zijn ook enkele restaurants. Ik kies voor BarBQ. Gemoedelijke bediening met surfrock voor de sfeer. Nederlands is niet de sterkste kant, dus mag ik voor de bediening kiezen uit Spaans, Engels of Frans. Dan maar Frans, hoewel ik bij vertrek keurig in het Nederlands gedag word gezegd. Kaaskroketten met salade vooraf en een steak met frieten en salade als hoofdgerecht. Een Leffe blond uit glas erbij. Lekker!
Let op: Morgen minder NS-treinen in heel Nederland door voorspelde zware storm. Meer info > https://t.co/4gB8jvINDT pic.twitter.com/TLJU0LrpOB
— ProRail (@ProRail) February 22, 2017
donderdag 23 februari: stormy weather?
Kom ik vandaag op tijd thuis? Terwijl in Nederland de code geel en oranje zijn afgegeven, de NS voor de eigen dienstregeling al lang van tevoren een waarschuwing heeft afgegeven, blijft Thalys volhouden, dat er niets aan de hand zal zijn, totdat je vanuit Brussel-Zuid bijna in Antwerpen bent.
Stilstaan voor Antwerpen Berchem zonder oorzaak, oplopende vertraging, zonder verstoring info in @thalys_nl app of @NS_online app. Jammer.
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 23, 2017
We gaan via Roosendaal en Dordrecht naar Rotterdam met @thalys_nl. Nog steeds kan trein personeel gevolgen niet aangeven.
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 23, 2017
Gesloten zijn van HSL traject in Nederland is reden, maar die is hele dag al gesloten. Waarom zonder waarschuwing vertrekken @thalys_nl?
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 23, 2017
En de ene webcare medewerker is nu eenmaal vlotter dan de andere.
@NS_online nee vertraging loopt alleen maar verder op. Thalys rijdt nu bij :Leiden. Aansluiting op Schiphol naar Zwolle (19.34) mis ik ook.
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 23, 2017
@thalys_nl dat was de 16.52 uit Brussel-Zuid naar Schiphol.
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 27, 2017
Een vroeg vertrek (16.52u), bedoeld om 20.07u al in Ommen te zijn, wordt 21.37u. En dat terwijl de volgende ochtend 5.30u de wekker zal rinkelen, intussen de koffers voor het weekend Florence omgepakt moeten worden….en er ook nog gerust moet worden.
dinsdag 28 februari: bij het krieken van de dag
De 7.34u Thalys wordt omgeleid via Dordrecht en Roosendaal. Defecte bovenleiding die op Schiphol wel voor de intercity direct, niet Thalys wordt omgeroepen. Met een half uur vertraging in Brussel. Later op de dag het volgende compensatie bij vertraging formulier ingevuld. Dat moet niet de regel worden!
Stapvoets door Dordrecht. €59+ voor enkele reis @thalys_nl is opnieuw duurkoop. Nu 40min verwachte #vertraging zonder waarschuwing vooraf.
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 28, 2017
Na een lange werkdag, ”s morgens om 6.15u in de trein begonnen en pas om 19u klaar met een middagpauze van een kwartier (ook dat mag een uitzondering blijven) richting Floris Ustel. Ditmaal een double room 434 in een bouwdeel aan de achterzijde van het Square Aviation.
Rap omgekleed en naar brasserie Escale dat een aan hetzelfde plein ligt. Het vandaag geleerde krieken als Vlaams van de dag omgezet in een proeverij van Lindemans Kriek, zuur rood kersenbier. Om dan helemaal Vlaams te gaan, bestel ik waterzooi Gantoise. Klazien vertelt ‘s avonds dat we dit ook tijdens onze huwelijksreis naar Oostende aan de kust hebben gegeten. Sinds mei 1998 dus niet nogmaals.
woensdag 1 maart: Noord is het woord
Klokslag middernacht gaat de wekker. De inschrijving voor de Tocht om de Noord start. Is het toeval dat ik net als 1 maart 2015 en 2016 in een hotel overnacht? De 8.000 belangstellenden zitten tegelijk op de Registro inschrijfmodule die volledig vastloopt. Het kost me een kwartier F5’en om van de inschrijving naar betaling te komen. Uiteindelijk lukt het om 0.20u, maar wel gepaard met een forse stijging van de lichaamstemperatuur. Probeer dan maar weer in slaap te komen.
In de Facebook groep Tocht om de Noord zijn veel balende wandelaars te vinden die om 0.30u al achter het net visten. De organisatie erkent dat om 0.10u de registratie al stagneerde en in het half uur erop alle 5.000 toegangskaarten zijn vergeven. Trots op het record van 40 minuten is organisator Peter Velthuis niet, aldus een interview met RTV Noord. Hij wil in 2018 de inschrijving naar 18u overdag i.c.m. een wachtrij of loting combineren om de kansen voor deelname eerlijker te maken. Toegegeven, uit je slaap gewekt worden om een wandeltocht te boeken is een verkeerde combinatie van hobby’s.
Uitstap naar betaalprovider https://t.co/Dqq5cw3NLZ loopt nu al minutenlang vast, @TochtomdeNoord Is later betalen mogelijk? https://t.co/lBZUYhhaAC
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 28, 2017
pff, na kwartier heel vaak F5 toch in betaalprovider voor @TochtomdeNoord Resultaat Bedankt voor uw inschrijving
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) February 28, 2017
Overdag de afronding van de opdracht van de afgelopen maand. De Bruxelles mok gaat de koffer in, maar eerst is het inschenken van meegenomen melk onderwerp van gesprek met Belgen aan de lunchtafel. ‘s Morgens vroeg heb ik bij het scoren van een belegde bagquette bij de Express op het station ook al chocolade gescoord. Voorafgaand aan de lunch heb ik een interessant intake gesprek bij een mogelijk nieuwe opdrachtgever, een grote financiële instelling. En zo reis ik deze laatste Brusselse dag ook nog even per intercity van Brussel-Zuid naar Brussel-Noord heen en weer. Voor het avondeten doe ik makkelijk. In de food court op het station een bak noedels van de Wok a Way Express. Tja, en dan komt vooralsnog een eind aan de werkzaamheden en uitstapjes in Brussel. Maar wie weet tot snel, of weldra, zoals mijn Belgische collega Wim zegt.
Vooralsnog laatste Thalys rit terug naar het heerlijk heldere Amsterdam 🙂 binnenkort tot ziens in Brussel? pic.twitter.com/SIlenqtFLU
— HenkJan van der Klis (@hjvanderklis) March 1, 2017
Related Posts