Vaak genoeg online, informatie zoekend en publicerend, om via diverse wegen medesurfers met soortgelijke interesses te boeien. Muziek, IT, websites, genealogie, fotografie, nieuwe vormen van communicatie en interessante sites zijn gemeenplaatsen.

04 september 2009

BlackBerry twitter clients vergeleken

In juli heb ik Übertwitter en Viigo met elkaar vergeleken. De introductie van zowel een gratis, maar met advertenties gevulde, als betaalde versie ($4.99 per jaar) van ÜberTwitter zette veel BlackBerry aan om een alternatief te zoeken. En dus is het handig een vergelijking tussen de mogelijke Twitter clients op een rij te hebben. En dat speelt de user interface zeker een belangrijke rol. Spartaans uitgevoerde schermen als dat van Blackbird vallen zonder verder te kijken af. Ook BBTweet, dat tweets in je BlackBerry Berichten box dumpt, trekt me niet aan met 1500+ volgelingen.

TwitterBerry gold voor de komst van ÜberTwitter als beste Twitter applicatie voor de BlackBerry. Nu bij het schrijven zelfs de webpagina www.orangatame.com/products/twitterberry/ schept dat geen vertrouwen.

Het gratis TweetCaster zegt multiple accounts aan te kunnen en te voorzien in URL shortening, picture sharing, @reply en retweet, gebruikers in de buurt dankzij GPS locator en real-time trending topics list. Gebruikers klagen op BlackBerry App World echter over gebrekkige toegang en slechtste applicatie ooit.

Uit mijn eigen test blijkt een trage update, 4MB intern geheugenbeslag en een onhandig bladermechanisme bovenaan het scherm. Als je een flinke lijst met tweets hebt doorgeworsteld kost dat scrollen naar de bovenzijde scherm in plaats van een eenvoudige menukeuze via de BlackBerry Home button.

TwiXtreme is vrij van advertenties, voorziet in picture sharing, trending topics, @reply, mentions en retweet, favorites, nearby tweets en zoeken. De Duitse Berryblogger waarschuwt echter voor storende foutmeldingen bij gebruik.

Zelf vind ik de blauwe achtergrond goed voor het contrast en wordt een zeer prettig leesbaar fontgrootte gebruikt, waar menig Twitter client voor onderdoet. Ook prettig is de teller voor het aantal ongelezen tweets op je home screen.
Niet handig is het ontbreken van ondersteuning voor de BlackBerry functies knippen, kopiëren en plakken, zo ontdekte ik maandag.

Viigo werkt prima, maar ook hier geldt: advertenties bovenaan je scherm. Die zijn klein en vallen niet lastig. Viigo heeft / houdt verder de voordelen van andere kanalen zoals weersverwachtingen, Google Reader updates en dergelijke. Als combinatie heel aardig, hoewel als stand-alone client momenteel TwiXtreme wint.

Labels: ,

This page is powered by Blogger. Isn't yours? eXTReMe Tracker