Vaak genoeg online, informatie zoekend en publicerend, om via diverse wegen medesurfers met soortgelijke interesses te boeien. Muziek, IT, websites, genealogie, fotografie, nieuwe vormen van communicatie en interessante sites zijn gemeenplaatsen.

30 december 2008

Overwegingen bij migratie beheer webpagina's

De kerstvakantie is voor mij diverse jaren een goede gelegenheid om migraties van een CMS of het opzetten van een nieuwe website door te denken en te voeren. In eerdere jaren is zo de overstap van het instabiele CMS Xoops naar Joomla 1.0.x gemaakt voor henkjanvanderklis.nl, is PHPGedview ingezet als beheersysteem voor de Stamboom Van der Klis en is een jaar geleden de website voor CNS Balkbrug opgeleverd.

Blogger naar Wordpress?
Voor mijn weblog trok me het open source en rijke Wordpress om vanuit het wat stuggere, en zeker op self-hosted accounts, gesloten Blogger (al weer jaren onderdeel van Google). De overstap, geen migratie van Ewout Wolff's Onedaycompany.nl site, was een zetje om het zelf ook te gaan doen.

Ik wilde geen overstap, maar een nette migratie van de 2200 posts uit de afgelopen 5 jaren. De Blogger importfunctie van Wordpress zou hierin kunnen voorzien (let op: zonder labels!), ware het niet, dat:
- je handmatig alle posts zou moeten toewijzen aan categorieën;
- er niet gemigreerd kan worden vanaf een self-hosted via FTP publishing onderhouden Blogger weblog. Vreemd idee, want de gepubliceerde HTML files staan een directory verderop als de map waarin de Wordpress installatie staat op dezelfde server.
- work-arounds als het tijdelijk publiceren van alle weblog posts op een Blogspot.com locatie als vertrekpunt voor import, ook niet werkt.
- de importfunctie per saldo geen connectie wil maken met www2.blogger.com zonder aan te geven wat eraan schort.

By the way: aan de recente 'vernieuwing' van Blogger zelf: import/export van een Atom XML file heb je in deze niets. Wordpress kan er niet mee overweg.

Op 29 december heb ik via m'n Twitwall de vorderingen laten weten. Eindstand: geen succes. Wordpress lijkt bijzonder interessant voor een fresh install, niet voor een migratie.

Joomla 1.0x naar Joomla 1.5.x

Met Joomla! zelf heb ik goede ervaringen. De site voor Evangelische gemeente De Graankorrel heb ik met Joomla 1.5 gemaakt, en de pluspunten ten opzichte van 1.0.x zijn met name in de back-end aan te wijzen. Migratiestappen zijn ook hier een kwestie van goed lezen en hopen dat het goed gaat.

Of Joomla 1.0.x naar Wordpress?
Er zijn ook overwegingen om van Joomla naar Wordpress over te stappen. Is een blogformaat niet voldoende voor je eigen portal? Moet er wel een volledig CMS aan te pas komen? En wat zijn de functionele verschillen tussen Joomla en Wordpress eigenlijk? OK, ook hiervoor zijn slimme programmeurs zo aardig om een brug te slaan met een 6-staps migratieplan. Met Wordpress 2.3.2 is het database schema echter gewijzigd, en dus blijft het opletten. Een versie 3 is getest met Joomla 1.0.12 en WordPress 2.3.2, maar hoe zou dat gaan met 'mijn' Joomla 1.0.15 Stable richting Wordpress 2.7? Niemand die daar garanties voor geeft.

Het kan ook geïntegreerd, zoals de CorePHP site voorstelt: Wordpress voor de blog, Joomla voor de rest (autorisatie, links, ...)

If it ain't broke, don't fix it
Anders dan vanuit een instabiel platform als Xoops zo ongeveer moeten overstappen naar elk beter alternatief, werken de Joomla 1.0.15 Stable en Blogger instanties goed. Afblijven dus maar? Of toch vanaf morgen de stoute schoenen aan en evolutionair beginnen met henkjanvanderklis.nl, om goede redenen ('t is meer dan een blog) met Joomla 1.5.8? En moet ik content wel verspreiden over weblog en portal? Genoeg om verder over na te denken. Tips en suggesties, liever werkende oplossingen of praktijkvoorbeelden dan persoonlijke stokpaardjes, zijn uiteraard welkom!

Labels:

This page is powered by Blogger. Isn't yours? eXTReMe Tracker