Vaak genoeg online, informatie zoekend en publicerend, om via diverse wegen medesurfers met soortgelijke interesses te boeien. Muziek, IT, websites, genealogie, fotografie, nieuwe vormen van communicatie en interessante sites zijn gemeenplaatsen.

02 december 2008

Kallout zoekt en vindt zonder je browser

Aan zoeken en vinden van informatie besteed ik net zoals jullie best wat tijd. Als dat efficiënter kan, zijn oplossingen altijd welkom. En eigenlijk zoek je het beste van twee werelden, de snelheid en gemak van een desktop search toepassing, zonder alle online vindplaatsen, zoals zoekmachines, multimedia directories, sociale netwerken, enzo te missen. Ook zoek je op meer plekken dan alleen in de browser, Outlook, een PDF bestand, een Word-document, etc. En daar komt Kallout om de hoek kijken.

Search outside the box is de tag line van Kallout. Een kleine desktop applicatie (3MB) nestelt zich keurig in je system tray. Het hulpmiddel is op allerlei plekken (Office suite, PDF, browser scherm, een losse search dock) te activeren door een tekst te selecteren met je muis. Kallout doet de rest met een mouse-over en ondersteunt vele online bronnen op het gebied van winkelen, referenties, video, mensen, locaties, nieuws en muziek.

KallOut Overview from kallout on Vimeo. Hieronder wat eigen voorbeelden. Eerst de selectie van een collega en Twitter vriend, Rick Mans in een Outlook mailbericht.



Dan de selectie van 'De Graankorrel' met bijvoorbeeld de resultaten bij Flickr. Let wel, je hoeft Flickr niet zelf in de browser te openen, je ergens voor aan te melden, gewoon direct resultaten.


Handig is tenslotte de optie zelf Kallouts toe te voegen, denk aan de Firefox mogelijkheid zelf zoekmachines erbij te zetten in de search bar opties. In mijn geval heb ik Del.icio.us en Lijit toegevoegd, wat me weer verder helpt in het gericht zoeken naar informatie.

Labels: ,

This page is powered by Blogger. Isn't yours? eXTReMe Tracker