Is Unyk een alternatief voor Plaxo?
De constatering dat Plaxo je graag ziet overstappen op een betaalde versie zodra je de 1.000 adresboekregels overschreden hebt, leidde in oktober tot mijn vraag naar gratis alternatieven voor het gemakkelijk actueel houden van je adresboek.
Het uitschrijven bij op 2 na alle groepen in Plaxo hielp in mijn geval al enorm, zodat ik vooralsnog uit de voeten kan met de automatische synchronisatie tussen het leidende Microsoft Outlook en Plaxo, en via Plaxo weer de adresboeken in Gmail, Yahoo! en MSN.
Even voor de verhoudingen: van de inderdaad zo'n 1.000 contacten in mijn adresboek hebben er zo'n 400 zelf ook een Plaxo account. Veel LinkedIn contacten hebben geen Plaxo acocunt, maar daarvan krijg ik dus via LinkedIn in Outlook wel de wijzigingen in e-mailadres, functie en werkgever mee. De rest is ofwel minder actief op het web of heeft gewoon geen account bij deze sociale netwerken.

Onlangs kreeg ik van een notoire visitekaartjesverzamelaar (open networker klinkt vriendelijker) een uitnodiging voor Unyk, dat exact hetzelfde belooft als Plaxo. Ook hier een keurige Outlook add-in en browser toolbar.

Voordat je een poging waagt, lijken me de volgende vragen terecht:
1. Wil je je contacten opnieuw een online registratie opdringen via e-mail?
2. Welke updates van contacten mis je als je nu gebruik maakt van LinkedIn en Plaxo (inclusief synchronisatie met Outlook)?
3. Synchroniseer je je contacten echt niet via Activesync of bijvoorbeeld een Nokia suite met je mobiel?
4. Hoe stabiel blijft jouw Outlook installatie als je er nog een add-in die regelmatig aan het 'pollen' is bij de Unyk server voor updates?
5. Hoe gaat Unyk geld verdienen aan adverteerders als ze zelf claimen een smart addressbook that updates itself te zijn. Kortom: waarom zou je dan nog naar Unyk's website moeten om er op advertentiebanners te klikken?


3 Comments:
Zo kom ik idd ook op je site. Het zou interessant kunnen zijn. Kijk naar plaxo heeft heel lang geduurd maar uiteindelijk is het wel een handige tool geworden. Misschien toch even wachten met spammen van vrienden, kennissen en relaties. maar wellicht toch iets voor in de toekomst.
Hopelijk dat zij ook niet dezelfde voorwaarden gaan stellen op het moment dat ze populair zouden worden. Groeten Menno
Goede vraag; is het een goed alternatief voor Plaxo.
Met Plaxo heeft het in het begin ook even geduurd maar uiteindelijk is het toch wel een interessante tool geworden.
Alvorens verder te gaan met Unyk... Lees deze info even: http://www.datanews.be/nl/datanews-blog/90-132-21928/unieke-definitie-van--sociaal-.html
Is toch iets om over na te denken.
Succes en willicht toch tot binnenkort op Unyk? (eerst je maar eens volgen op Twigger. Die heeft zijn toegevoegde waarde nu wel bewezen.
oh nu pas lees ik dat je EERST toestemming moet geven. Gooi mijn eerste EN deze dus maar weg
Groetjes Menno
Een reactie plaatsen
<< Home