Vaak genoeg online, informatie zoekend en publicerend, om via diverse wegen medesurfers met soortgelijke interesses te boeien. Muziek, IT, websites, genealogie, fotografie, nieuwe vormen van communicatie en interessante sites zijn gemeenplaatsen.

19 september 2008

Teruggevonden artieste France Gall

Kate Ryan had dit jaar een hit met de remake van Ella elle l'a.


Eerder had de Franse Alizée ook al succes met haar versie.


Het origineel is uit 1987 van France Gall als een hommage aan Ella Fitzgerald.
Gall is een Franse zangeres die in 1947 als Isabelle Gall werd geboren in Parijs. Haar moeder was zangeres en haar vader Robert schreef liedjes voor onder meer Charles Aznavour en Édith Piaf. Sinds 1963 scoorde France Gall onder eigen naam hits, waarna ze in 1965 namens Luxemburg werd afgevaardigd naar het Eurovisie Songfestival in Napels. Dankzij het winnende Poupée de cire, poupĂ©e de son werd de blonde tiener ook internationaal bekend.

Ella, elle l'a komt van haar album Babacar (1987), dat Evidemment als eerbetoon aan Daniel Balavoine die in 1986 was omgekomen in een helikopterongeluk tijdens de rally Parijs-Dakar bevat. Een jaar later bracht ze het live album Le Tour de France 88 uit en Double jeu in 1992 vol duetten met Michel Berger). Kort na het uitkomen van deze laatste plaat stierf manlief Berger aan een hartaanval op 2 augustus 1992. In 1995 hervindt Gall zichzelf en brengt een in Los Angeles opgenomen album France uit. Twee jaar later sterft haar dochter Pauline, en na deze nieuwe slag trok Gall zich terug uit de show business. Nog slechts sporadisch treedt ze op, ze woont tegenwoordig in Senegal.

Megamix


Verder kennismaken kan op Last.fm of RFIMusique.com.

Labels: ,

This page is powered by Blogger. Isn't yours? eXTReMe Tracker