PersonalBrain 4 nader bekeken
In juni 2007 berichtte ik al kort over PersonalBrain, nu is versie 4 beschikbaar van dit idea mapping programma. De omgang met teksten, panelen, en dergelijke lijken me zelf eerder geschikt voor allerhande vormen van brainstormen, structureren en documenteren dan mindmappen volgens het boekje. De nadrukkelijke donkerblauwe achtergrondkleur en de rechthoekige basisvormen dragen bij aan deze indruk.

De 30-dagen versie is gratis. De kernversie ($150) maakt het mogelijk bestanden als bijlagen toe te voegen, tabellen te maken, in te zoomen op onderdelen van een visualisatie, thumbnails van plaatjes te gebruiken en te printen.

De duurste Pro versie ($250) biedt integratie met Outlook, exportmogelijkheden naar bijvoorbeeld HTML, een geïntegreerde kalender, afdrukken maken op meerdere pagina's, spellingcontrole en de gelegenheid om meer dan één bijlage toe te voegen.
PersonalBrain gaat vergezeld van een Class 101, waarvan je een webinar kunt bijwonen, of vooraf opgenomen sessies online kunt bekijken. Verder is een uitgebreide handleiding beschikbaar.
Hier en daar is de insteek gewoon anders dan bij bijvoorbeeld MindManager, en dat is prima ook. Heb je wat te kiezen. Gewoon van de beide de trial versies testen en de meest aansprekende kopen. Ik heb gekozen voor MindManager, en jij?
Labels: mindmapping


0 Comments:
Een reactie plaatsen
<< Home