Vaak genoeg online, informatie zoekend en publicerend, om via diverse wegen medesurfers met soortgelijke interesses te boeien. Muziek, IT, websites, genealogie, fotografie, nieuwe vormen van communicatie en interessante sites zijn gemeenplaatsen.

21 september 2008

Nieuws van de bibliotheek

E-books te leen
Luisterboeken zijn al tijden op fysieke dragers (cassettes, LP's, CD's, dvd's) te leen bij de bibliotheej. In de aanloop naar landelijke distributie door NBD|Biblion gaat de Openbare bibliotheek Almere in een pilot e-books en luisterboeken als download uitlenen. Wel moeten belangstellenden software voor digital rights management (DRM) installeren.


Gesprekspartners te leen

Bij de bibliotheek in de Haagse Schilderswijk zijn op speciale dagen mensen uit diverse culturen, geloven en beroepen te leen als gesprekspartner, zo meldde Fok onlangs.

Shelfari verkocht aan Amazon
Ik gebruik zelf Librarything, maar Shelfari biedt een soortgelijke dienst, het online zetten van je boekenverzameling in combinatie met een sociaal netwerk van boekenliefhebbers. Na een affiliate van Amazon geweest te zijn, heeft de e-business grootgrutter de boekensite helemaal overgenomen.

Labels:

This page is powered by Blogger. Isn't yours? eXTReMe Tracker