Toch een web 2.0 adresboek?
In februari 2007 berichtte ik over Soocial.com, dat het synchroniseren van adresboeken voor je kan verzorgen.

Het ontdekken van het personal information management integratiehulpmiddel Plaxo eerder deze week prikkelde vriend-van-Eight.nl (de ontwikkelaars van Soocial.com) en vriend-van-mij Michiel Doetjes om me een uitnodiging te sturen. Sinds februari zijn we immmers een 9 maanden verder, voor veel mensen een vruchtbare periode.
Anders dan de Activesync met Windows mobile powered smartphones zoals die van mij of de merk synchronisatieoplossingen van bijvoorbeeld Nokia verloopt de synchronisatie van Soocial nog via een GPRS of andere internetconnectie op je mobiel. Wauw, om dan m'n 900 contacten te synchroniseren, kost me geheid veel tijd. Automatisch synchroniseren is voor veel telefoons niet standaard, dus moet je 'm handmatig prikkelen, iets dat met ActiveSync niet anders is. Nog altijd toekomstmuziek is een Outlook client, een buddy systeem en een herstelfunctie voor wijzigingen in je adressenbestand.
Momenteel is Soocial 'dus' alleen interessant om een backup of sync versie van je adressenbestand op je mobiel te maken, mits:
- je het niet sneller met Activesync in combinatie met Outlook, o.i.d. kunt
- je mobiel over GPRS of draadloos internet beschikt.
Spock heeft een poos geleden getracht ook op invitation basis verschillende sociale netwerken te koppelen. Momenteel kun je ook zonder ingelogd te zijn Spock gebruiken als vertical search engine.

De presentatie is echter sober en maakt het niet 'leuk' om mee te doen.

Naast Aftervote, the social search engine, dat wel lekker smoelt, heeft Plaxo wat mij betreft na enkele dagen verkennen wel het potentieel van een soort web 2.0 adresboek.
Labels: web 2.0


0 Comments:
Een reactie plaatsen
<< Home