Vaak genoeg online, informatie zoekend en publicerend, om via diverse wegen medesurfers met soortgelijke interesses te boeien. Muziek, IT, websites, genealogie, fotografie, nieuwe vormen van communicatie en interessante sites zijn gemeenplaatsen.

03 februari 2006

Radio in onbemand ruimtepak: SuitSat-1

Een beetje maf is het wel. Astronauten van het internationale ruimtestation ISS zetten vanavond een oud Russisch ruimtepak vol oude kleren en een radiozender en meetapparatuur overboord. Het ruimtepak zal met dezelfde snelheid als het ISS om de aarde cirkelen als kunstmatige satelliet. Het eeuwige leven heeft de ontzielde niet. De batterijen, waarmee brokken van 30 seconden groeten in 6 talen en meetgegevens worden uitgezonden zijn na 90 uur op. De SuitSat-1 zal nadien in de atmosfeer tot stof weerkeren. Met een ouderwets bakkie, afgestemd op 145,990 MHz op de FM-band kun je de boodschappen uit de ruimte ontvangen, als de ISS met haar compaan overkomt.

1 Comments:

At 4 februari 2006 20:12, Blogger mikefrie3988841017 said...

I read over your blog, and i found it inquisitive, you may find My Blog interesting. My blog is just about my day to day life, as a park ranger. So please Click Here To Read My Blog

http://www.juicyfruiter.blogspot.com

 

Een reactie plaatsen

<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours? eXTReMe Tracker