Vaak genoeg online, informatie zoekend en publicerend, om via diverse wegen medesurfers met soortgelijke interesses te boeien. Muziek, IT, websites, genealogie, fotografie, nieuwe vormen van communicatie en interessante sites zijn gemeenplaatsen.

07 mei 2004

Tweederde mail is spam

Wat ik allang wist, en dagelijks merk, wordt vandaag bevestigd door Webwereld. In januari was 63% van alle mail spam, in februari daalde dit tot 59% en in maart was het zelfs tot 52,8% gezakt. In april zijn spammers kennelijk weer tot leven gekomen en steeg het percentage spamberichten tot 67,6 wereldwijd. In de Verenigde Staten was dit vorige maand zelfs 82%. Hoewel de meeste spam (60,5%) vanuit de VS verstuurd wordt, hosten veel spammers hun sites in China om de wetgeving te omzeilen, zo bleek eerder deze week. Volgens gegevens van de Radicati Group zijn er op dit moment wereldwijd 980 miljoen actieve e-mailaccounts. Ongeveer 40% daarvan is een zakelijke account.

Een blik in de log van mijn K9 (zeer fijn werkend spamfilter): van de sinds 20 april verwerkte 1517 mailtjes, zijn er 1175, ofwel 77,46% spam. Helaas voor alle adverteerders van borst- en penisvergrotingen, bedelende Afrikanen en diverse vormen van porno: dergelijke mail ligt ongelezen en genadeloos snel in de prullemand :-)

This page is powered by Blogger. Isn't yours? eXTReMe Tracker