Vaak genoeg online, informatie zoekend en publicerend, om via diverse wegen medesurfers met soortgelijke interesses te boeien. Muziek, IT, websites, genealogie, fotografie, nieuwe vormen van communicatie en interessante sites zijn gemeenplaatsen.

22 februari 2004

Opnieuw zelfmoordaanslag op Jeruzalemse bus

Bij een zelfmoordaanslag op een bus in Jeruzalem zijn vanmorgen acht doden gevallen, onder wie de pleger van de aanslag. Zestig mensen zijn gewond geraakt, van wie twintig ernstig. De ontploffing vond plaats tijdens de ochtendspits in het stadscentrum. De Palestijnse Autoriteit heeft de aanslag veroordeeld. De aanslag is opgeëist door de al-Aqsa Martelarenbrigades. De dader was een 23-jarige man uit Bethlehem. De laatste zelfmoordaanslag op een bus in Jeruzalem gebeurde op 29 januari, vlakbij het kantoor van de Israëlische premier Sharon. Bij die aanslag kwamen elf mensen om. Het wrak van die bus wordt morgen bij het Haagse Vredespaleis tentoongesteld.

Wanneer gaan de ogen van veel Europeanen nu eens open? Het is zeker als Nederlanders moeilijk voor te stellen dat een bevolkingsgroep die zo dichtbij dan wel onder je woont, zich zo vaak en gruwelijk van het instrument zelfmoordaanslag bedient. Hoeveel angst, woede, tegenmaatregelen, extra beveiligingsbeambten, blauw op straat, etc. zouden we hier als reactie hebben? Nee, wij hebben liever vanuit onze luie tv-stoel een mening over een afscheidingsmuur, vergeldingsacties, emotionele reacties van nabestaanden aan het adres van de Palestijnen, e.d.
Zo heeft burgemeester Deetman laten weten morgen geen uitzicht te willen hebben op afbeeldingen van Israëlische slachtoffers van terreuraanslagen, hetgeen hem -terecht- op harde kritiek van de zijde van Israël is komen te staan. Dat organisator Christenen voor Israël niet zelf de foto's heeft kunnen maken, maar ze heeft verkregen via de ambassade, was de aanleiding voor Deetmans opmerkingen.

This page is powered by Blogger. Isn't yours? eXTReMe Tracker