Henk-Jan van der Klis

verbinden door te delen – leiden door te dienen – leven door te sterven – nooit oud nieuws!

Gerald Troost – Als de stilte spreekt en Bakkie Troost

Geplaatst door Henk-Jan van der Klis op 29 december 2009

Een reis door Noorwegen en een periode van stemproblemen gaven Gerald Troost de inspiratie voor Als de stilte spreekt. In Een ander leven zingt hij: “Ik weet dat U nooit ophoudt om te spreken, maar veel meer dat ik het luisteren ben verleerd en omdat U vol geduld en altijd trouw ben, heeft U mij naar uw liefde toegekeerd.” Drummer en programmeur Wilkin & zangeres Miranda de Vlieger produceerden met muzikanten Robert Riekerk en Jan Willem Buitenhuis (gitaar), Jan Willem van Delft (piano), Marcel Zimmer (percussie), Frank van Essen (viool) Mark Dekkers (bas) andermaal een toegankelijke set melodieën en herkenbare teksten. Minder is meer (en wat klein lijkt is groter, in het huis van Heer). Na deze 2 popsongs is het gebed Totdat U mij zegent een ingetogen ballad. Na het persoonlijke De clown, het mid-tempo Breek dit huis (“Ik heb een huis gebouwd gevuld met duizend lege kamers”), zo’n typische Troost-song, aanbidden Elk geluid en Glorie van God (“Ik heb mijn handen geopend, leg mijn dromen in zijn hand. Betreed dit nieuwe land met zijn Geest als onderpand“). De sax van David Wilschut glooit mee met de melodie in de titeltrack, een duet met Miranda de Vlieger. Om na een verbittering Met de ogen van Jezus de ander te willen zien, is – hoe bijbels ook – moedig. God is Eeuwig uniek, wat mij betreft een kandidaat voor de 2010 aanvulling van Opwekkingsliederen. De ballad Stel je eens voor over vergeving en altijd vrij zijn, dankzij Jezus Christus sluit de sprekende stilte af. Een puntgave toevoeging aan de collectie Troostvolle albums.

De afgelopen jaren heeft Gerald Troost die naast z’n muzikale loopbaan actief is voor hulpverleningsorganisatie Dorcas, te vinden is op Twitter, Hyves, Youtube en Linkedin en coach is, een groot aantal korte columns en verhalen geschreven. In het boekje Bakkie Troost zijn veel van deze columns en verhalen verzameld en aangevuld met nieuwe ‘pittige bakkies’. Herkenbare thema’s over geloven, twijfel, ambitie, relaties en de maatschappij zijn richtingwijzers voor in het leven van alledag.

Reblog this post [with Zemanta]

Popularity: 30% [?]

Laat een reactie achter

retaggr

VIDEO

TAG CLOUD

Sponsors

Henk-Jan van der Klis

Engagement manager, insurance & project management consultant, seasoned editor & blogger. Sharing Life.

Twitter

    Foto's

    Amber in Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 110Travis en Saraj Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 109Sarah en Travis Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 108Julia in Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 105Amber in Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 104Travis en Julia Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 102Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 101Julia Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 100Julia in Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 098Julia in Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal 097Concert Everlige Poppodium Escape Veenendaal 096Viva La Vida Concert Everlife Poppodium Escape Veenendaal